piątek, 27 stycznia 2017

Podróże po Polsce - Kazimierz Dolny

Cześć!

Od ostatniego wpisu minął miesiąc. Olaboga! Studia niestety zabierają człowiekowi zdecydowanie za dużo czasu, ale niestety nic nie mogę z tym zrobić.

Dzisiaj wracam do Was z kolejnym miastem. Nadal nie opuszczamy Lubelszczyzny, chociaż obiecuję, że będą też dalsze wycieczki. tym razem przedstawiam Wam Kazimierz Dolny. Miejsce, w którym byłam już wiele razy i nadal mam ochotę  tam wracać.


Myślę, że chodzi głównie o klimat. Czuję się tam jakoś tak przytulnie. Rynek otaczają małe kamieniczki, niektóre nawet z drewnianymi dachami. Sam rynek również nie jest ogromny. Wszystkie budynki zostały z budowane z wapienia, czyli materiału, który na tamtych terenach jest powszechnie dostępny.A tak wygląda to w sierpniową niedzielę :DDodatkowo Kazimierz to nie tylko zabytkowa część miasta, ale również świetna baza wypadowa na dłuższe spacery, wycieczki. Warto tu wspomnieć o wąwozach. Ja byłam tylko w Korzeniowym Dole i mimo pewnych problemów z dotarciem (w pewnym momencie nastąpiło zwątpienie czy na pewno idziemy w dobrym kierunku) to z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Nie wiem jak tam jest w okresie wakacyjnym, ale słoneczny październikowy dzień sprzyja wycieczkom w takie miejsca.Po drodze zahaczyliśmy o ruiny zamku który wg legendy należał do Kazimierza Wielkiego.I obowiązkowo na górę Trzech KrzyżyDla bardziej leniwych sugeruję rejs po Wiśle albo spacer wzdłuż jej brzegu. Można upolować naprawdę ciekawe widoki.A na koniec obowiązkowo należy zakupić kazimierskiego koguta! Czyli wypiek w stylu chałki w kształcie koguta. :D

Dzisiaj więcej zdjęć niż tekstu, ale po pierwsze byłam tam tyle razy, że aż nie wiem co napisać, a po drugie przez zbliżającą się sesję totalnie nie mam weny :D

W związku z tym zdjęcia muszą dopowiedzieć resztę, a dla bardziej ciekawych jest jedno rozwiązanie: czekamy na ładną pogode, pakujemy się w samochód i jedziemy to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Mi niestety pogoda w ubiegły weekend pokrzyżowała plany, bo właśnie tam mieliśmy się wybrać. Na tygodniu była taka piękna zima, jak z obrazka, a w sobotę? Szkoda mówć. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja zobaczyć Kazimierz zimą.

Pozdrawiam Was gorąco i życzę wytrwałości w nauce, albo owocnego ostatniego weekendu ferii (a moze dopiero pierwszego? )

(nie)obiektywna.


2 komentarze:

 1. Niestety, pogoda często krzyżuje plany... Ja miałam ochotę nawet na zwykły spacer po Lublinie - wszystkie drzewa były tak pięknie oszronione. Jak człowiek wraca z pracy to jest już ciemno, a weekend - sama wiesz... (szkoda gadać).

  Co do Kazimierza - ja też polecam każdemu wybrać się tam choć na kilka godzin. Zdecydowanie ma swój klimat! ;) Swoją drogą - mi tam wpis z dużo ilością fajnych zdjęć odpowiada.

  PS. Ani nauki, ani ferii... :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zawiodłam się wyglądając w sobotę rano przez okno. Zdecydowanie! Jak w ciągu tygodnia nie miałam czasu nawet myśleć o tym jak jest pięknie, to była zima, a jak przyszedł weekend to wszystko szlag trafił!

   PS. pracusiów też pozdrawiam :)

   Usuń