środa, 12 grudnia 2018

Polskie wydmy - Słowiński Park Narodowy

O Słowińkim PN miałam Wam napisać już dawno, ale ostatnio dużo się u mnie dzieje i dopiero dzisiaj znalazłam chwilkę. A właściwie to odłożyłam sprawy uczelni na później. :D Będzie krótko, obiecuję, trochę informacji praktycznych, a potem już same zdjęcia.

No to zaczynamy!


My do Parku jechaliśmy z Jastrzębiej Góry, więc samochód zostawiliśmy na parkingu w miejscowości Rąbka, tuż za Łebą (6zł/h - niebyt to tani parking, no ale przecież jedyny więc nie było innej opcji). Do wejścia mimo drugiej połowy sierpnia była całkiem spora kolejka, jednak szło dosyć sprawnie. Staliśmy max 15-20min. Bilet ulgowy to koszt 3zł, a normalny 6zł (w porównaniu do parkingu to śmieszne pieniądze :D ). Dalej trasa prowadzi ścieżką przez las praktycznie aż do Wydmy Łąckiej. I tu są trzy sposoby dotarcia do wydmy. Po pierwsze meleks (15zł/os. w jedną stronę), po drugie rower (ceny nie sprawdzałam, bo nie mieliśmy tego w planach), po trzecie pieszo i tę opcję własnie wybraliśmy. Cała trasa ma długość ok 3,5km w jedną stronę, a biorąc pod uwagę, że prowadzi głównie w cieniu lasem po ładnie wyrównanych i wysypanych żwirkiem ścieżkach to wystarczy wziąć trampki i w drogę. Po kilku dniach leżenia na plaży trochę ruchu dobrze nam zrobiło. Ostatni etap (tam nie dojeżdżają meleksy ani rowery) trzeba przejść i tak pieszo piaskiem. Czy warto? Oceńcie sami wrzucam Wam kilka zdjęć.


Jeden z tarasów widokowych na trasie

Wejście na Wydmę Łącką

Widok z Wydmy Łąckiej
Ruchome Wydmy

Ruchome Wydmy

Widoki z trasy prowadzącej na plażę

Dla pasjonatów plażowania przy ładnej pogodzie polecam wziąć ze sobą strój kąpielowy i ręcznik, bo z Ruchomych Wydm jest zejście na plażę. Bardzo ładną, czystą i szeroką :)

Ściskam mocno! 
(nie)obiektywna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz